Tyto barvy pánských roláků by měly být tuto zimu ve vašem šatníku

Pánský rolák zřejmě není běžným kouskem v šatníku muže. Tradičnější jsou košile a trička, která lze libovolně kombinovat se svetrem nebo sakem. Je však škoda, aby se pánové rolákům vyhýbali, protože díky nim získají další oděv ke kombinování. Jak pánský rolák nosit?

Pánský rolák

Praktický oděv pro muže

Rolák je veskrze praktickým oblečením, který je možné nosit od podzimu až do jara. Zahřeje daleko více než košile a podle zvoleného modelu lze vytvořit kombinace klasické i odvážné podle toho, na co si muž troufne. Komu bude rolák slušet? Pravděpodobně to bude muž s krátkými vlasy a štíhlou postavou, jehož charisma rolák může podtrhnout. Pod rolák se už nosí jen tričko nebo nátělník, nikdy nic dalšího, to je třeba mít na paměti, a to i tehdy, kdy rolák funguje jako samostatný oděv a není doplněn sakem.

Rolák a sako jako klasická kombinace

Do saka buď košili, tričko nebo rolák. Záleží na příležitosti i počasí, které venku panuje. Rolák se sakem považujeme za méně formální oblečení, tudíž ho určitě nebrat na divadelní představení do Národního divadla. Vlastně se tato kombinace nehodí do žádného divadla, které vyžaduje společenské oblečení. V roláku sice muž může vypadat dobře, ale raději by si ho měl vzít do zaměstnání, kde není předepsaný přísný dress code. Výborný outfit je to zejména pro volnočasové aktivity.

Pod sako se však nehodí rolák ze silného úpletu, lépe je volit tenký rolák, který má například obchod Bolf.cz ve svém sortimentu hned v několika barevných odstínech. Klidně si jich do svého šatníku pořiďte více kousků, abyste mohli každý den kombinovat jinou barvu a vypadat pokaždé jinak. Tyto roláky se vyrábějí obvykle z úpletu ze stoprocentní bavlny, který je prodyšný, příjemný na tělo a výborně sající pot. Mohou si ho dovolit nosit i pánové s citlivou pokožkou se sklonem k ekzémům, protože bavlna kůži nedráždí.

Jak spolu kombinovat jednotlivé barvy

Klasickou barvou saka je například šedá, ať ve světlejším, nebo tmavším odstínu. K ní si lze vybrat z nabídky Bolf.cz pánský rolák třeba ve vínové barvě, ale není se nutné bát ani odvážnějších variací nebo pastelových tónů. Klidně se můžete troufnout i na růžovou, žlutou nebo světlou modrou. Mužskou barvou už odnepaměti je červená, jež se vínové podobá nejvíce. Při volbě barvy roláku byste měli přihlédnout nejen k aktuálním trendům, ale také k barvě očí a vlasů. Nejste-li si jisti správným výběrem, platí, že černou barvou nikdy nic nepokazíte. Je to barva nadčasová a klasická a sluší téměř každému.

Zvolit raději rolák, nebo stojáček?

Při rozhodování, jestli si vybrat raději rolák, nebo tričko se stojáčkem, stojí za zvážení, jestli si raději nepořídit obě varianty. Rozšíříte tak svůj šatník o další kousky ke kombinování, které vám umožní chodit každý den pokaždé jinak.

Se stojáčkem ostatně může být i silnější svetr, který se nosí samostatně a který v chladném období od podzimu do jara zahřeje. Pro tento typ svetrů je nejlépe volit kvalitní přírodní materiál, jakým je ovčí vlna nebo kašmír. Jedná se luxusní vlákno, které díky kvalitní péči během praní vydrží dlouhou dobu. I když kašmírový svetr s rolákem je výrazně dražší, oplatí se ho mít ve svém šatníku hned v několika variantách – jako svetr s rolákem i svetr s výstřihem, případně na zapínání na knoflíky nebo zip. Kašmírové vlákno se získává ze srsti kašmírských koz. Tyto úplety lidstvo používá už více než dva tisíce let. Jejich výhodou je zejména vysoká hřejivost, která zaručí, že v kašmírovém svetru vám chladno opravdu nebude.

I pánský šatník může být pestrý, a hlavně hravý a vůbec ne nudný.