Náročná elektronika v autě se podepisuje na akumulátoru

To není příliš povzbudivá informace, ale je tomu tak. Stále propracovanější kokpit aut plný elektroniky a smart technologií se samozřejmě odráží na životnosti autobaterie. Dříve se o výměně baterie hovořilo po nejméně šesti letech, což bylo zapříčiněno i tím, že vozidla měla jednoduché funkce a jízda automobilem byla víceméně sváteční událostí, kdy se jelo za rodinou na Moravu nebo na dovolenou i několik hodin v kuse. Ovšem dnes patří automobil mezi dopravní prostředky i na nákup potravin do obchodu vzdáleného jen pár kilometrů a navíc mu nesvědčí ani popojíždění po městě.

Autobaterie

Jak pečovat o baterii?

Autobaterie vyžaduje pravidelnou údržbu, zejména pak po zimě. Pokud patříte mezi sváteční řidiče, nezapomeňte automobil aspoň dvakrát týdně protáhnout na delší trase. Skutečně si tak ušetříte brzkou výměnu autobaterie. Akumulátoru prospěje i zaparkování vozu v zimním období při mínusových teplotách v garáži či pod krytým stáním, kde tolik netrpí. Zvažte i pořízení nabíječky autobaterií, která vám může v nejhorším případě, kdy vám motor nenaskočí, značně pomoci. Nabíječku oceníte i v zimě, kdy je třeba akumulátor hlídat a pravidelně ho dobíjet.

Výběr nové baterie – záleží na kapacitě a startovacím proudu

Jakmile vám vaše autobaterie vypoví službu, je třeba zainvestovat do nové. Autobaterie 12V a 6V i další modely pro zemědělskou techniku či traktory a užitková auta nakoupíte pohodlně online u specialisty na tento sortiment. Na svém kontě má roční prodej více jak šestnácti tisíc kusů autobaterií a garantuje dodání do druhého dne díky pravidelně optimalizovaným skladovým zásobám. Poradí vám s vhodným modelem autobaterie pro váš osobní vůz a zdarma doručí. Díky propracovanému internetovému obchodu si vyberte podle preferencí a mnoha filtrů. Ceny jsou více než příznivé. Na webu najdete i zajímavé informace o autobateriích, jak o ně pečovat, jak poznat, že jsou nabité či naopak kdy už je čas zvažovat výměnu.