Nosiče lyží a snowboardů s dostatečnou kapacitou

Dovolená na horách je vysněným časem pro všechny milovníky zimních sportů a aktivit. Povezete vlastní vybavení? Nosiče lyží a snowboardů vám pomohou ušetřit místo v zavazadlovém prostoru. 

Nosiče lyží pro vaše potřeby

Než si rychle něco koupíte, abyste převezli vaše vybavení, ujistěte se, kolik kusů budete převážet a o jakých rozměrech. Univerzální řešení poskytují střešní boxy, kam uskladníte cokoliv a využijete je celoročně. Pokud vám jde jenom o sezónní používání na toto konkrétní sportovní vybavení, doporučují se speciální nosiče s nižší pořizovací cenou. Nosiče lyží pojmou různý počet kusů snowboardů nebo párů lyží, konkrétní počet vždy uvádí výrobce. Jenže jednotlivé modely lyží se od sebe liší šířkou, proto si před nákupem vše přeměřte a ověřte si dostatečnou kapacitu. Dále se soustřeďte na dostatečnou výšku, aby vám posléze vázání neodíralo střechu a nepoškodilo ji během jízdy. K důležitým faktorům patří též možnost uzamčení nejen samotných lyží, ale rovněž nosičů. Zlodějům by se nemělo podařit odnést věci na lyžování společně s nosiči. V cíli raději vše okamžitě uskladněte do bezpečí, pochopitelně i nosiče.

Několik tipů na nosiče snowboardů

Bedlivě s ohlídejte, zda je vybraný model nosiče lyží určen rovněž pro snowboardy. Některé vyhovují pouze lyžím. Nosiče snowboardů můžete sehnat v několika variantách, v různých cenových relacích. Preferuje se uzamykatelnost, běžně do nich narovnáte dva až čtyři kusy. Nejčastěji se upevňují pomocí T-šroubů nebo U-profilů. Vybrat lze například unikátní aluminiový nosič lyží pro šest párů lyží nebo čtyř snowboardů, který umožňuje snadné nakládání a vykládání díky výsuvné liště. Nosič jednoduše vyjede mimo vozidlo a vše připravíte. K dispozici je také stylový aerodynamický nosič na všechny typy či vhodné pro ocelové tyče příčníků s daným maximálním průřezem.