Rozhodli jste se stavět svépomocí? Půjčte si malý náklaďák a ulehčete si život

Možná i vy patříte mezi mladé rodiny, které se při snění o vlastním bydlení rozhodly pro rodinný dům. Říká se, že dům je práce a závazek na celý život – přesto, před prvním těžkým rozhodnutím stojíte už teď. Stavět s firmou, nebo svépomocí? Obojí má své velké výhody. Záleží na tom, zda upřednostníte relativní pohodlí a svěříte práci do rukou odborníků, nebo zda půjdete cestou úspory a rozhodnete se postavit dům vlastními silami, za asistence kamarádů a rodiny. Co ale potřebujete v obou případech, to je kvalitní projekt. Pokud nepodceníte ten, bude se vaše stavba, ať už zvolíte jakoukoli alternativu, vyvíjet o poznání optimističtěji.

Na vlastní triko – jak si vše ulehčit?

V případě, že jste se rozhodli pro levnější, ovšem psychicky i fyzicky náročnější alternativu a budete stavět svépomocí, ušetřete si všechny ostatní činnosti kolem novostavby, jak jen to jde. Věřte nám, že starosti kolem nově vznikajícího domu nejsou malé a každé zjednodušení ve finále oceníte. Zajisté oceníte možnost půjčení užitkových vozů, s nimiž hravě převezete materiál i sypké materiály. Půjčovna dodávek a užitkových vozů vám vyjde vstříc s délkou vypůjčení a rozhodně překvapí atraktivní cenou.

Jedním z tipů je nasmlouvat si potřebný materiál nějakou dobu dopředu. Investujte svůj čas, a dokud není za pět dvanáct, poptejte si několik stavebnin a nechte si u nich vytvořit cenové nabídky. Tím, že s touto činností začnete včas, se vyhnete situacím, kdy vámi požadovaný materiál nebude skladem a museli byste na něj dlouze čekat. Současně máte možnost srovnat si ceny několika dodavatelů a chytře si spočítat, který pro vás bude ten nejvýhodnější. 

 Vytvořte si plán aktivit

Dalším dobrým tipem je vytvořit si plán prací – s čím kdy plánujete začít a koho a co na to budete potřebovat? Naplánujte si to. Budete tak vždy o krok napřed a jednotlivé práce na sebe budou hezky navazovat.

V neposlední řadě myslete na to, kolik materiálu budete muset přepravit z bodu A do bodu B. Počítejte s tím, že se nejedná o žádný lehký a nenápadný náklad, ale většinou o zaprášené pytle, cihly a nářadí. V takovém případě je nejpraktičtější využít servis, jako je půjčovna užitkových vozů a užitkových vozů. Půjčení užitkových vozů představuje trend, bez kterého se dnes stavba svépomocí prakticky neobejde. Mnoho lidí přišlo na to, že si nechce likvidovat vlastní osobní vůz. Tento typ služby najdete v každém větším městě. Půjčovna dodávek Praha patří mezi nejzásobenější, vyberete ale určitě i jinde. Půjčovna užitkových aut se jeví jako skvělá alternativa pro všechny věkové skupiny, protože dává možnost využívat vozidla k mnoha účelům.