Smlouvy o převodu nemovitosti. Jak je správně vytvořit?

Nemovitosti nejsou rohlíky, kus oblečení, abyste ledabyle prováděli převody, nakupovali a prodávali. Jak správně převést nemovitost, aby proces splňoval všechny náležitosti? Určitě oslovte profesionální advokátní kancelář, která se v tomto směru vyzná.

Smlouvy o převodu nemovitosti – jak je napsat?

K převodu nemovitosti může dojít z mnoha důvodů. Jako první se nabízí prodej a koupě. Někteří tuto skutečnost pojmou jako darování, protože například jeden z manželů daruje partnerovi nemovitost, když chce uchránit majetek před někým třetím nebo také nemovitosti darují starší lidé svým dětem, aby se později v dědickém řízení nekomplikoval převod majetku a zbytečně se neplatily poplatky. Na internetu máte sice mnoho vzorů smluv, ovšem u machinací s realitami doporučujeme oslovit přímo advokátní kancelář, která se zabývá tímto odvětvím. Smlouvy o převodu nemovitosti musí být dokonalé, aby je někdo později nenapadl, že něco bude chybět, zpozdí se machinace atd. Advokát vám poradí, co vše zařídit, může mnoho udělat za vás, připraví vám smlouvu na míru, poradí, co vše zařídit na katastru nemovitostí, protože už jen to je oříšek. Ve smlouvě se musí nacházet nacionále, tedy jména, adresy, rodná čísla nebo data narození obou stran. Pak musí smlouva obsahovat podrobný popis dané nemovitosti (číslo popisné, parcelní číslo, list vlastnictví, katastrální území). 

Podílové vlastnictví – jak jej zařídit 

Zmínili jsme vztahy v rodině, což je samo o sobě velký oříšek. Pokud oba manželé bydlí v jednom bytě, domě, logicky se chtějí dělit o nemovitost, aby v případě rozkolu jeden neskončil na ulici. Může jít ovšem i o majetek ve firmě, tedy realitu spoluvlastněnou se společníky. Pokud se rozhodnete jakýkoli vztah ohledně nemovitosti ukončit (zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví dohodou, zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví soudní cestou, výkup vašeho spoluvlastnického podílu), oslovte profesionální firmu, která podílové vlastnictví a vše kolem něj zařídí. Najdete více na webu Judrkazda.cz, advokátní kanceláře, která se specializuje na tuto problematiku. Je to profesionální firma, která vám zajistí na míru kompletní servis, abyste později nemuseli řešit nepříjemnosti.