Švýcarské hodinky: kvalita testovaná staletími

Pro někoho zbytečný luxus, pro jiného záruka vysoké kvality. Švýcarské hodinky jsou pojem, který je díky umu a píli švýcarských hodinářů synonymem kvality, poctivého řemesla a spolehlivosti už více než 200 let.

Na své pověsti zručných hodinářů začali Švýcaři pracovat už v 18. století. Zájem o hodinářské řemeslo se začal rozmáhat již o několik desítek let dříve, když reformátor Jan Kalvín zakázal nošení šperků a šperkaři museli najít nový obor, v němž by se uplatnili. Švýcarským hodinářům ale kromě hodinek vděčíme i za kvalitní hodinkové strojky, které dnes pohánějí hodinky po celém světě.

Swiss made aneb ne všechny švýcarské hodinky jsou švýcarské

Pod názvem “švýcarské hodinky” můžete pořídit luxusní hodinky i cenově velmi dostupné, a přesto spolehlivé hodinky, které jsou ideální pro běžné nošení. Stejně jako každá kvalitní a žádaná věc, i švýcarské hodinky mají své napodobeniny, které s pověstnou švýcarskou kvalitou nemají společného vůbec nic. Pořízení opravdových švýcarských hodinek vám ale usnadní označení Swiss Made. To mohou nést pouze hodinky se strojkem, jehož součástí je minimálně pevně stanovená část švýcarských součástek, vloženým do hodinek ve Švýcarsku a závěrečnou kontrolou hodinek provedenou ve Švýcarsku.

Wenger – mistrovství ve dvou oborech

Švýcarsko proslavila čokoláda, sýry, hodinky a kapesní nože. Alespoň jeden “švýcarák” se dnes najde prakticky v každé domácnosti. Skladný, nejčastěji červený, nůž s libovolným počtem dalších funkcí nejprve sloužil armádě, ale dnes patří do povinné výbavy každého zálesáka nebo houbaře. Možná logo právě toho vašeho nese vedle helvétského kříže nápis “Wenger”, název jedné ze švýcarských značek, která má kromě nožů v portfoliu i hodinky. Jejím heslem je kvalita a dostupnost. A když se k těmto dvěma faktorům přidá ještě atraktivní vzhled, vzniknou hodinky praktické a hodné zájmu.

Vlajkovou lodí značky Wenger je řada Sea Force, která představuje sportovní hodinky s ideálními parametry na denní nošení i na sport. Odolná konstrukce, vodotěsnost do 200 metrů a možnost zakoupit hodinky na různých řemíncích z nich dělá hodinky vhodné nejen pro dobrodružství na moři. Hodinky navíc disponují minerálním sklíčkem se safírovou úpravou, které je chrání před škrábanci i prasknutím při pádu.

Wenger Sea Force Chrono

Pokud vašim budoucím hodinkám nehrozí pády, nárazy a další neopatrné zacházení, dopřejte si špetku elegantnějšího designu pro denní nošení. Příkladem povedených lifestylových hodinek je řada Attitude, která příjemně sedí i na širším zápěstí a stejně jako řada Sea Force nabízí stopky a k nim přidává atraktivní barevná provedení.

Attitude

Wenger ale nezapomíná ani na dámy a milovníky ryze sportovních a společenských hodinek. Seznamte se s aktuální kolekci hodinek Wenger na e-shopu autorizovaného prodejce helveti.cz nebo osobně na prodejně v Praze-Karlíně a dopřejte svému zápěstí kousek švýcarské tradice.