Velký chlap potřebuje velké auto. Kodiaq velký bude!

Velká auta jsou prostorná, bezpečná a silná. Zkrátka jako stvořená pro velké chlapy. Což ovšem neznamená, že by za volantem mastodontních SUV nebyly k vidění dámy. Jen málokterá scéna je tak sexy, jako když z obřího auta vystoupí ženština s mírami modelky. Ale to jsme trochu odbočili. Protentokrát zůstaneme v segmentu sport utility vehiklů. Na novou Škodu Kodiaq se těší kde kdo. Ale jen málokdo tuší, jaká doopravdy bude. Jedno je jisté – tak velké auto ještě mladoboleslavská automobilka v nabídce neměla…

Kde začít, když se o přesném designu stále spekuluje? Ono 14 tisíc fazet překrývajících rysy přeci jen dává dostatek prostoru představivosti. Přesto je zřejmé, že nová Škoda Kodiaq nebude příliš vzdálená od studie Vison S.

SUV

Proporce medvěda uspokojí i hlavu každého rodinného klanu. S délkou 4,7 metru, šířkou 1,8 metru, rozvorem téměř 2,8 metru a velkou vnitřní výškou je Kodiaq jako stvořený pro přepravu mimořádně velké (prostorově i početně) rodiny. Pohodlně se sveze až 7 cestujících, přičemž zadní řada nebude pouze pro liliputy. Bez problémů se na ní usadí i cestující s výškou 180 cm.

Co se týče kufru, je monstrózní. Základní objem 720 litrů překonává objem kufru Superbu Combi o 60 litrů. A když sklopíte sedadla, získáte přes 2000 litrů. Naopak po přidání třetí řady sedadel na objemu ztratíte, ale přesto vám trocha zavazadelníku zbude.

Ceník Škody Kodiaq zatím odtajněn nebyl, ale spekuluje se, že základní verze nepůjde pod částku 650 tis. Kč. Za medvěda v „plné palbě“ samozřejmě zaplatíte podstatně větší částku. Rozhodně však půjde o dobře utracené peníze!

Oficiální představení vozu proběhne v říjnu tohoto roku. Autorizovaný prodejce Auto-Poly bude přijímat objednávky od konce roku. Z kraje 2017 vyjedou na cesty první medvědi. Bude na ně krásný pohled. Pořídíte si taky jednoho?