Chcete skútr, ale nevíte, jaký si vybrat?

Proč byste si měli pořídit skútr? Třeba proto, že je levný, rychlý, stylový… Další přívlastky si jistě doplníte sami. Pokud jste se již rozhodli, ale nevíte si rady s výběrem konkrétního stroje, ujasněte si kritéria, na základě kterých získáte ucelenější představu o podobě vašeho budoucího stroje. Odpovězte si na níže položené otázky a budete mít jasno!

K jakému účelu budete skútr používat?

Pro každodenní dojíždění do práce budete potřebovat spolehlivý stroj, který vás nenechá „ve štychu“. Cestování na delší vzdálenosti zase vyžaduje vysokou míru pohodlí. A na nezpevněné cesty je ideální off road skútr.

Off road skútr Kentoya MOTO HAMMER II 125 4T

 

Off road skútr Kentoya MOTO HAMMER II 125 4T

Jak velkou vzdálenost denně urazíte?

Skútr 50 ccm není špatnou volbou, ale jen za předpokladu, že toho příliš nenajezdíte. Budete-li pravidelně zdolávat větší vzdálenosti (desítky kilometrů denně), raději se přikloňte k pořízení skútru s výkonnějším motorem. Vyšší cestovní rychlost vám rozhodně přijde vhod.

Budete jezdit ještě s někým?

Pořizujete si skútr, který budete sdílet s další osobou? Pak vsaďte na maxiskútr, který bez větších problémů uveze dva jezdce. Opět si dejte pozor na dostatečný výkon. Skútr s motorem 50 ccm je zkrátka málo.

Budete se skútrem cestovat?

Někdo si pořizuje skútr coby dopravní prostředek na přesun do práce. Budete-li však na něm jezdit i na výlety, k vodě apod., opět zabruste do kategorie maxiskútrů. Nenechte se mýlit tím, že jsou ve městských podmínkách neohrabané. Naopak vás příjemně překvapí, jak ladně se s nimi lze v hustém provozu pohybovat.

Maxiskútr Kentoya MOTO MAXIMUS 125

Maxiskútr Kentoya MOTO MAXIMUS 125

Jde vám o cenu, nebo o kvalitu?

Důležitá otázka souvisí s ochotou investovat. Nemáte-li k dispozici větší množství finančních prostředků, raději si pořiďte kvalitní skútr na splátky než laciný šunt od neznámého výrobce. Atraktivní splátky bez navýšení nabízí prodejci známé značky Kentoya, která je na českém trhu více než 22 let. V nabídce najdete skútry různých kategorií i elektro kola.