Vhodné obutí pro stavební stroje a nákladní vozy

Výběr pneumatik pro stavební a zemědělskou techniku do těžkých provozů má svá specifika a rozhodně se nevyplatí sáhnout po nejlevnějším typu pneumatik s tím, že na stavbě nebo na poli na pneumatikách až tolik nezáleží. Opak je totiž pravdou! Neméně důležité je použití kvalitních pneumatik u nákladních vozidel.

Vhodně zvolené pneumatiky mají příznivý vliv nejen na bezpečnost, ale zároveň napomáhají šetřit finanční prostředky související s provozem konkrétního vozidla. Pneumatiky je nutné vybírat mimo jiné s ohledem na jejich šířku, profil, ráfek a dezén.

Požadavky na pneumatiky pro stavební stroje

Práce v náročných podmínkách si žádá stavební stroje opatřené pneumatiky odolnými proti nárazům a proražení. To platí v případě smykem řízených nakladačů, bagrů, manipulátorů, vysokozdvižných vozíků a mnoha dalších stavebních strojů. Správně zvolené pneumatiky stavebnímu stroji zajistí dostatečnou stabilitu a zásadně usnadní práci v nerovném terénu.

Specifika pneumatik na nákladní vozy

Klimatické podmínky na našem území většinou použití zimních pneu na nákladní vozy nevyžadují. Ovšem v případě cest na sever Evropy do oblasti Alp je nutné jejich použití zvážit. Podstatnou roli však hrají plánované trasy, tedy zda budou pneumatiky použity převážně na dálnicích, nebo naopak na regionálních cestách s mnoha zatáčkami. Dalším kritériem je rovněž umístění pneumatik v rámci vozidla. Pneumatiky použité na přední nápravě, pneumatiky záběrové a pneumatiky pro závěs se tak výrazně liší.

V nabídce společnosti Nekvinda – Zemědělská technika, a. s., je zastoupen široký sortiment pneumatik pro stavební stroje i nákladní vozy různých značek (například BF Goodrich, Conti, Firestone, Kleber, Michelin, Mitas, Taurus atd.).