Vizitky jsou cool

Mám v peněžence věnovanou jednu celou přihrádku právě těmto kouzelným papírkům. Vizitky z restaurací, hotelů, vizitky patřící drobným řemeslníkům nebo lidem, kteří poskytují různé služby, od těch rekreačních přes služby zábavné až po ty ryze praktické. Asi si teď říkáte, že musí zabírat spoustu místa, že jsou v dnešní době naprosto zbytečné, když je všechno na internetu a internet v mobilu.

Mýlíte se! Dost často se v nich přehrabuju, a to nejen z vlastní potřeby. Rozdávám čísla přátelům a známým. Dávám jim tak tip na dobrou a pohodovou hospodu, kde si pochutnají, nebo kontakt na spolehlivého automechanika, levný a kvalitní pneuservis anebo fakt šikovnou masérku. Věřte nebo ne, ale dost z těchto pracovitých lidiček na netu jen tak nenajdete. A kde jsem k nim přišel já?

Vždycky, když jsem spokojen s něčí prací, zeptám se: „Máte vizitku?“, jaké zklamání, když řeknou: „Ne, bohužel. Ale máme webovky.“ To je sice super, ale v hlavě nosím jiné věci, než názvy webových stránek. Radši si hezky uložím vaši vizitku. Anebo v hospodě. Člověk nikdy neví, kdo vedle vás sedí na baru, a když prohodíte pár slov, zjistíte, že dotyčný třeba dělá střechy a je to fajn týpek. V horším případě vedle vás může sedět třeba pojišťovák, makléř či finanční poradce. Ale i jejich vizitka se vám může v budoucnu hodit. Nepodceňujte funkci malých papírku a na jejich vzhledu si dejte záležet! Tisk vizitek online vám umožní vytvořit z této kartičky mistrovské dílo.

Jak na to?

Základem každého kroku je vědět, co chcete. Odpovědět byste si měli na několik otázek. Jaký papír je vhodný? Jaká barva nebo motiv vás a vaši profesi nejlépe vystihne? Laminovat či nelaminovat? Vaše odpovědi se jistě liší, ale nikdy si neříkejte: „To stačí, je to jen vizitka.“ Jako sběratel těchto kousků vám můžu říct, že je správné volit pevný a odolný papír. Pokud věříte své firmě i do budoucna, nebojte se laminovat. Buďte také vtipní! Lidé, ač to tak nevypadá, jsou veskrze veselí tvorové. Zaujměte je svým smyslem pro humor, svou hravostí a originalitou. Máte už jasnou představu, co by vaše vizitka měla říct, nebo ještě stále tápete? Nevadí, nechte se inspirovat vzory, zeptejte se na Printuj.