Vynikající vína? Ta nesežnete v supermarketu

Pokud hledáte kvalitní vína, netvrdíme, že ve velkých řetězcích nenarazíte na kvalitu. Mezi ni se ale vmísí i několik vinných přehmátnutí. Navíc v obchodech není tak velký výběr, není prostor pro rarity, produkce menších vinařů a různé speciality. Proto pokud sháníte něco lepšího, upřete svoji pozornost jinam. 

Kvalitní červené víno francouzské 

Tento tekutý poklad je investicí, protože jeho hodnota stoupá se stářím. Může jít o čerstvé kousky, které ozvláštní jídlo nebo večer jen při samotné sklence. Ať už jste zkušený degustátor nebo tento lahodný mok teprve poznáváte, zaměřte se na obchod, který je specializovaný na vína. Degustujte dobroty z míst, jako jsou Francie, Itálie, Austrálie, Jižní Amerika, a klidně patriotsky nevynechte ani moravské destinace. Lidé mnohdy preferují bílá vína, protože jsou lehčí, ovšem kvalitní červené víno francouzské si své místo na prostřené tabuli najde. Červená masa nechutnají s ničím lépe. Červená vína jsou leckdy silnější, právě u nich více rozpoznáte charakter místa, kde rostly hrozny, a další vlastnosti, jelikož jde o nápoje s pestrým profilem. 

Kvalita od Wineme 

A co takhle rovnou archivní vína? Jde o ta s dobrým potenciálem zrání, vyšším obsahem cukru, kyselin i alkoholu. Samotné zrání kvalitního vína se děje v sudech, pak v lahvích, a do prodeje jde nejdříve tři roky po sklizni. A jak jistě víte, s přibývajícími lety archivní vína získávají na chuti i vůni, čemuž můžete pomoct sami, když budete víno u sebe doma skladovat v horizontální poloze, ve tmě a při optimální relativní vlhkosti či stálé teplotě kolem 10 °C. Kde nakoupíte poklady, abyste si svou vinotéku doplnili? Na e-shopu Wineme. Zde mají dostatečný výběr vín klasických i archivních, bílých, červených a dalších typů. Můžete si tu pořídit něco dobrého k večeři, stejně tak tu mají archivní skvosty, takže například svého partnera obdarujete ročníkem z doby, kdy jste se vzali.