Zdravotní obuv je i pro chlapy!

Trápí vás bolesti v zádech nebo v nohách? Pravděpodobně to může být od sedavého způsobu života. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, v jaké obuvi vlastně chodíte? Pokud si totiž kupujete nevhodné boty, je dost možné, že i ty jsou příčinou vašich trablů se zády. Kromě rehabilitací a cvičení byste si měli také pořídit správné obutí.

Zdravé obouvání je základem

Možná jste ani netušili, že lidská noha je vedle srdce hned druhým nejvíce zatěžovaným tělesným orgánem. A je toho víc. Na nohy velmi často zapomínáme a zanedbáváme je třeba tím, že je nacpeme do tvarově i materiálově nevhodné obuvi a takto trávíme celý den. Jak se má noha cítit příjemně, když je ze všech stran obemknuta tlačící botou. Následkem je, že lékaři často nestíhají naši nedbalost napravovat. Bolesti zad totiž patří k nejčastějším příčinám, kvůli kterým je člověk práce neschopný. A o to málokdo stojí. Je s tím spojen nejen tělesný diskomfort, ale také úbytek financí.

Výběr bot dle účelu

Pokud vybíráme obuv, musíme vždy přihlédnout k účelu, pro který je vhodná. Tenisky, cvičky, kecky či jarmilky si například nikdy nepořizujte pro celodenní nošení. Tyto gumotextilní boty se hodí hlavně pro sport a venkovní hry. Bota má chránit nohu před nepříznivými vlivy okolí a podporovat základní fyziologické funkce – tedy stání, chůzi a běh. Z těchto důvodu se jako nejpraktičtější materiál nabízí hlavně useň. Jedná se o přírodní materiál, vzdušný a přitom pevný, který chodidlu dodá potřebnou oporu a předchází poškození prstů či kůže.

Zdravotní obuv Santé

Jedna z možností, jak svá chodidla správně obout, je vybrat si mezi širokou nabídkou zdravotní obuvi Santé. Tato ryze česká značka je na trhu již dostatečně dlouho na to, aby nasbírala hromadu zkušeností a uměla svým zákazníkům nabídnout obuv, která je kvalitní a moderní ve slušivém designu. Obuv Santé klade důraz na vhodný střih i materiál tak, abyste jejich nošením předcházeli bolestem zad či lýtek a aby netrpěly ani vaše klouby.