Automatizace ulehčí fyzickou práci

Automatizace umí regulovat různá průmyslová zařízení a procesy takovým způsobem, aby se co nejvíce zpřesnily a zkvalitnily jednotlivé činnosti. Potřeba lidské síly se v těchto případech dost snižuje. 

Důležitá kvalifikace pro automatizaci

Vezměte si nově zautomatizovaný provoz. Ano, určitě si všimnete, že lidských pracovníků výrazně ubylo, ale přece jen někteří zůstali. Automatizace se zaměřují na snížení fyzické práce, ale na druhou stranu se provoz neobejde bez lidského faktoru. Člověk však musí mít odpovídající kvalifikaci a vyznat se ve výrobních technologiích, aby vše fungovalo tak, jak má. Díky automatizaci se chybovost podstatně sníží. Využití se týká mnoha průmyslových oborů, například se jedná o potravinářství, papírenství, chemický a těžký průmysl či farmacii. Pokud uvažujete o tom, že zrovna ve vaší firmě by šla některá práce zefektivnit, obraťte se na tým profesionálů, kteří se vrhnou na projekce nejvhodnějších systémů a zajistí i patřičný se vším související servis. 

Systémy k řízení procesů

Celá automatizace vyžaduje řízení, o což se starají řídící systémy. Konkrétně jde o programovatelná zařízení, která ovládají technologické procesy. Tvoří je centrální řídící jednotka a ovládací panel. Specializovaný počítač přijímá pokyny rovnou z ovládacích panelů a jednotlivé přístroje dostávají příkazy díky vysílání. Jedno ovládací prostředí je schopno řídit hned několik druhů zařízení. Neobejde se to ani bez diagnostikování poruch a pracovních fází v běžném režimu. Obsluha sleduje stav přístrojů. 

Řídící systémy Unitronics již zaznamenaly úspěch po celém světě. V čem spočívá jejich jedinečnost? Programové i vizuální prostředí se zadává v jednom prostředí a rozhraní je velice snadné. Klade se důraz na maximální efektivitu a systémy obsahují nejzákladnější vlastnosti. K dispozici jsou například časovače, PID regulátor, čítače apod.