Igelitové tašky pro reklamní účely

Firmy se stále snaží najít efektivní způsoby propagace. Lidé vždy ocení produkty, které mohou bez obav využívat, kam rozhodně patří tašky v různých variantách. Papírové a látkové druhy náleží k momentálně preferovaným, avšak ani igelitové si nestěžují na dobrou poptávku, navíc se vyrábějí i v ekologičtějších variantách. 

Výroba igelitových tašek

Pokud zabrousíte do historie výroby igelitových tašek, nevyhnete se faktu, že igelit je obchodní název pro polyvinylchlorid (PVC). Produkuje se už od roku 1935 a ropa tvoří základní materiál. Pomocí několika dalších přísad vznikají granule, které se pomocí výrobní linky mění na polotovary ve formě plastových hadic. Následně se využívá svařování, aby se vyprodukovaly například různé plastové obaly, balicí fólie a igelitky v rozličných provedeních. 

Šetrnější igelitové tašky

V současné době se více využívá nízkohustotní polyethylen, tedy LDPE, který vyniká ekologickou nezávadností, čímž se hodí také pro styk s potravinami. Jde o netoxický materiál, bez zápachu a se schopností plné recyklace. V praxi vám jistě neunikla potravinová fólie, která slouží k bezpečnému balení jídla. Podnikatelé se však nejvíce zajímají o reklamní tašky z LDPE fólie s ionizační úpravou, aby potisk více vydržel. Lze vybírat z mnoha barevných kombinací a typů. Nechybí klasické bílé, ledové barvy a nejrůznější odstíny. Ve speciální řadě najdete ekologické tašky z recyklátu. Úplně se rozloží a recyklují, takže se nepodílí na zhoršení životního prostředí. Během výroby se využívá materiál kompletně, zbytky se zpracovávají na odpadové pytle. Nezanedbává se ani samotný vzhled, můžete přijít i s vlastním návrhem na potištění. 

Společnost Van Gillern ráda všem poskytne ihned nejpoužívanější typy tašek, protože jsou skladem. I zájemci o menší počty kusů se zde mohou zajímat o dodávky vybraného sortimentu. Tisk se realizuje pomocí metody flexotisku.