Školní zvonění se modernizuje, zapomeňte na otravné crrrrrr

Zvuk školního zvonění, které znáte ze svých školních let, byste si pravděpodobně s ničím nespletli. Je natolik charakteristický a otravný, že se nemůžete zmýlit. Dnešní děti už ho však kolikrát znají tak maximálně z filmů. Základní i střední školy postupně přecházejí na líbivější melodie.

Drnčící zvonky ze školních chodeb pomalu mizí, jejich místo nahrazuje školní zvonění pouštěné z rozhlasu. Je to praktičtější a flexibilnější. Rozhlasem je možné pouštět různé melodie, zvonění se může lišit například pro začátek a konec hodiny. O Vánocích můžete pustit místo klasické melodie nějakou vánoční písničku, před prázdninami zase letní hit. Děti budou nadšené, jen je třeba zachovat jistou konzistenci, aby nebyly zmatené, co se to zase ozývá za zvuk.

Školní zvonění jako součást systému ozvučení pro školy

Školní zvonění do škol zařizuje česká firma EL-MIK založená v roce 1994. Pro školy nezajišťuje konkrétně jenom zvonění, nýbrž celé systémy ozvučení. Systémy zahrnují školní zvonění, rozhlas a hodiny. Součástí je rozhlasová ústředna s CD přehrávačem, je tedy možné pouštět nahrané skladby z CD, případně z SD kartě. Firma přímo dodává SD kartu s připravenými profily zvonění, ty obsahují jak klasický zvuk zvonku, tak hudební melodie. Je možné vysílat také hudební zprávy s mluveným slovem (např. 30 s hudby, mluvené slovo, 30 s hudby).

Celý systém je odolný vůči výpadkům elektřiny

Vše je synchronizováno, veškeré analogové a digitální hodiny fungují společně s automaticky spouštěným zvoněním. Všechny naprogramované údaje jsou navíc nezávislé napájení, chod vnitřního času dokáže bez elektřiny běžet minimálně týden.

Firma EL-MIK pomůže navrhnout rozmístění hodin a reproduktorů s vysokou citlivostí tak, aby bylo ve všech třídách rozumět i mluvenému slovu. Samozřejmostí je i ozvučení tělocvičení a sportovních areálů včetně montáže časomíry.