Velcí kluci si vaří pivo sami!

Popularita homebrewingu strmě stoupá. Moderní domácí varny umožňují snadnou a rychlou přípravu zlatavého moku i naprostým amatérům. Tak proč se tomu bránit? Pokud jste vždy snili o vlastní značce piva, máte šanci sen realizovat. Ještě před tím si však přečtěte základní informace. Prozradíme vám vše, co byste měli o vaření piva v domácích podmínkách vědět.

Kolik piva můžete doma legálně uvařit?

Zájemci o domovarnictví se komplikované administrativy nemusí nijak zvlášť obávat. Z vyřizování formalit nemějte strach – stačí, když se před zahájením výroby dostavíte na celní úřad a svůj záměr oznámíte. Ročně pak můžete vyrobit až 200 litrů piva, aniž byste museli platit daň. Samozřejmě ho nesmíte prodávat.

Kde seženete potřebné vybavení?

Výroba piva v domácích podmínkách může mít mnoho podob a je jen na vás, jakou cestou se vydáte. Varnu si můžete vyrobit sami takříkajíc „na koleně“ – návodů najdete na internetu víc než dost. Počítejte však s tím, že bez předchozích zkušeností nedosáhnete ani zdaleka tak dobrého výsledku jako s kvalitním domácím minipivovarem.

A protože by výroba piva měla být spíše relaxací než stresovou záležitostí, dejte přednost zařízení, které vás procesem povede za ručičku. Skvělou volbou je Speidel Braumeister – domácí pivovar vyladěný tak, aby vaření piva zvládl opravdu každý. Kromě varny budete potřebovat také tank, ve kterém probíhá následné kvašení piva.

Suroviny seženete i jako komplet balíček

Zmíněný domácí minipivovar Braumeister umožňuje vaření všech druhů piva, která se připravují tzv. infúzní metodou. Tedy světlého, tmavého, pšeničného, pilseneru, Maerzenu a mnoho dalších druhů piv. Suroviny si můžete zakoupit jednotlivě na základě zvolené receptury, nebo sáhnout po některém z připravených balíčků značky Speidel. V nabídce nechybí festivalové, nakuřované, pšeničné, plzeňské, dubové ani IPA pivo.