Zimní počasí vám může často připravit i skutečné hororové chvilky. Chce to předem myslet na pořádné vybavení automobilu, na zvýšenou opatrnost během špatných podmínek, ale také zapomeňte na zbytečné riskování na zledovatělých a zasněžených silnicích.
Zimním pneumatikám se nevyhnete
Někdo si skutečně troufne používat letní pneumatiky celoročně. Tímto nejen ohrožuje sebe, ale také ostatní řidiče. V naší zemi se musí povinně používat zimní pneumatiky v době od 1. listopadu do 31. března. To platí vždy, když se na silnicích nachází námraza, led nebo souvislá vrstva sněhu. Toto opatření se vás týká i v případě, že se předpokládá změna počasí v době, kdy budete na cestách. Pokud se tak nestane, čekají vás pokuty několik tisíc. Hledáte spolehlivé zimní pneu pro kompaktní automobily a vozy střední třídy? Doporučuji vám WinterContact TS 860, od kterých očekávejte, že vás překvapí hned několika vylepšenými funkcemi díky novým technologiím. Například úplně bezpečně zatočíte na zasněžené silnici, protože jim nechybí speciální 3D zářezy, kam se vtlačuje sníh. Jiná technologie se postará o zkrácení brzdné dráhy na zledovatělém nebo namrzlém povrchu. Jistě vás potěší flexibilní jízdní vlastnosti v každém počasí během zimy.
Bezpečné jízdy i v zimě
Na cestách se v chladném počasí snadněji dostanete do nepříjemných a nebezpečných situací, kdy vám ani zkušenosti moc nepomohou. Rozhodně záleží na hloubce dezénu pro pneumatiky na zimu. Čím je jejich hloubka menší, tím je delší brzdná dráha. Kontrolujte jejich dezény a tlak minimálně jednou za měsíc. Snažte se zajistit plynulou jízdu bez zrychlování a prudkého brzdění, aby se vám nezablokovala kola (to se nestává u aut vybavených ABS). Často dochází i ke smykům. Riziko smyku snížíte, pokud před zatáčkou zpomalíte a zařadíte nízkou rychlost, při které zatočíte.