Zamilovali jste si outdoor aktivity? Nakupte vybavení

Uplynulé dva roky nás donutily trávit více času v přírodě. Přelidněným místům jsme se museli vyhýbat, tak nezbylo nic jiného než chodit na hory a kopce. Češi byli vždycky milovníky turistiky a teď jich ještě přibylo. Patříte mezi ty, kdo si hory a přírodu zamilovali teprve nedávno? Pak možná zatím úplně nevíte, co všechno budete potřebovat.

karimatky

Základem je pochopitelně dobré oblečení, boty a batoh. Boty by měly být nepromokavé a pohodlné, bunda taktéž nepromokavá. Batoh musí být prodyšný, ideální je pevná konstrukce, pod níž se vám nepotí záda. Co dál by vám nemělo chybět ve výbavě?

Naučte se chodit s holemi

Myslíte-li to s turistikou vážně, pořiďte si trekingové hole. Poskytnou oporu a uleví vašim kloubům. Neocenitelné jsou hlavně při sestupu, kdy je obyčejně zatížení kloubů dost vysoké. Při nesení těžkého batohu navíc snižují zatížení a únavu nohou, část váhy se přenese na ramena a ruce. Ty, kdo se snaží zhubnout, potěší i vyšší energetický vývoj, kromě nohou totiž více zapojíte také ruce.

Za jeden den daleko nedojdete aneb kde přespat

Jednodenní výšlapy jsou krásné a obvykle je hezké si po náročném dni dopřát sprchu a pohodlí vlastní postele, nicméně dřív nebo později zatoužíte po tom přespat v přírodě. Užít si západ slunce a ráno se probudit, když sluníčko vychází. K tomu je zapotřebí vybrat spolehlivý stan, spacáky a karimatky. Dbejte zejména na hmotnost tohoto vybavení.

Časem se možná dostanete i na nebezpečnější stezky

Člověka to láká výš a výš. Ne každý si troufne učit se horolezectví, avšak ferraty nižší obtížnosti přejdete i bez horolezeckých dovedností. Budete však potřebovat helmy, úvazky a ferratové sety. Součástí ferratového setu je i karabina, respektive dvě karabiny, jimiž se přecvakáváte tak, aby vždy aspoň jedna byla připevněná a jistila vás. Doporučujeme ale pořídit si karabin víc, jsou praktické pro zavěšení dalších drobností na opasek.