Jak ušetřit při nákupu herního PC

Herní počítače jsou v dnešní době využívány nejen jako nástroj pro zábavu, ale také velmi výkonný hardware umožňující práci s náročnějšími grafickými programy. 

Jejich výkonové parametry ocení především takoví uživatelé, jejichž cílem je jednak plynulé přehrávání složitější grafiky s velmi dobrým rozlišením, dobrá doba reakce ovládacích prvků, a především pak rychlost zpracování dat v případě, že je aplikace navázána na software, jež má specifický konečný zvukový, vizuální či audiovizuální výstup. 

Herní počítač lze pořídit ve dvou základních provedeních, a to jako přenosný (laptop), či jako stolní.

Charakteristika a hardwarová konfigurace herního počítače

Výhody a nevýhody, které nabízí herní stolní počítač či laptop v porovnání s ostatními typy (osobní, kancelářský, profesionální apod.) i mezi sebou spočívají především v konfiguraci hardwarových komponent a jejich specifických vlastnostech udávajících především výkon. 

Při nákupu stolního počítače je potřeba se orientovat především na:

  • typ pevného disku
  • typ procesoru
  • parametry grafické karty
  • systém chlazení
  • specifika základové desky
  • parametry monitoru a periferního příslušenství

Principiálně platí, že herní počítačová sestava, tedy herní počítač založený na stolním typu, může dosáhnout výrazně lepších provozních vlastností než laptopový typ, jelikož umožňuje vytvoření účinného chladicího systému a současně kombinaci hardwarových prvků působících synergicky na konečný výkon zařízení. 

Laptop je vždy omezen svou portabilitou a poplatný požadavku na limitní hmotnost, což výrazně limituje jednak velikost, jednak komponentní uspořádání součástí. Herní stolní počítač poskytuje výhody především díky možnosti velmi variabilního sestavení a integrace různých komponent s pokročilou kooperací. 

repasované herní počítače

Použité komponenty se ovšem promítají především do konečné ceny herního počítače, která se může (v závislosti na kvalitativních a výkonnostních parametrech) vyšplhat do poměrně vysokých částek.

Úspora při nákupu herního počítače

Ideálním způsobem, jak pořídit levný herní počítač, je poohlédnout se po repasovaném modelu. V porovnání s novými modely lze u repasů dosáhnout až slevy 70 %, přičemž u nich bývá zaručená provozuschopnost a výkon, na které je běžná roční záruka. Všechny repasované herní počítače prochází velmi důkladným testováním, během nichž jsou provedeny všechny potřebné opravy či výměna vadných dílů. 

Díky repasování je možné si pořídit velmi kvalitní značkové herní sestavy od předních výrobců jako jsou HP, Lenovo nebo Dell za zlomek ceny nového systému ve stejné konfiguraci. 

Výhodou repasovaných herních počítačů je kromě velmi příznivé ceny a možnosti provedení různých upgradů, také zaručená spolehlivost dána kompletní prohlídkou a kontrolou po znovuzprovoznění, během které jsou zkontrolovány veškeré zabudované komponenty. Více na inComputer.cz.