Motorkářská sezóna se blíží stejně jako výběr vhodných pneu

Povinnost kontrolovat a pečovat o pneumatiky se zdaleka netýká jen řidičů osobních automobilů. Pomalu se zahajuje motorkářská sezóna a příznivci silných strojů se připravují na jízdu ve velkém stylu. Motorku je zapotřebí řádně prohlédnout a nezapomínat ani na stav pneumatik, který je určující pro bezpečnou a spolehlivou jízdu.

Volba adekvátních pneumatik se odvíjí od typu motocyklu a stylu jízdy, jenž převládá. Vybírat lze z moto pneu ověřených značek, jakými jsou kupříkladu Mitas, Michelin nebo Dunlop, vždy je přitom potřeba respektovat rozměry uvedené výrobcem. Nezbytná je nutnost dbát nosnostního a rychlostního indexu, průměru ráfku, bočního profilu a konstrukce pneumatiky.

Nepodceňte parametry pneumatik pro váš motocykl

sportovní moto pneuZávodní moto pneu vyžadují vůbec nejkvalitnější obutí, které je vysoce zatěžováno jízdou na okruhu. Musí být maximálně přilnavé a jejich typické vlastnosti se projeví hlavně při zahřátí, což je způsobeno extrémní rychlostí! Pro nadšence sjíždějící záludnější terén i upravené dálnice jsou určeny enduro moto pneu, kde hraje hlavní roli šířka a profil gumy. Správnou volbu poznáte podle schopností pneumatiky projet bez problémů jakýmkoli terénem. Mistři jízdy na nezpevněných silnicích by neuspěli bez kvalitních terénních moto pneu, které se plně přizpůsobí neupraveným cestám!

Sportovní moto pneu dalece převyšují výkon cestovních gum. Jejich kvalita je podložena maximální stabilitou v zatáčkách nebo při manévrech na zadním kole. Jsou vyráběny z měkkých směsí a musí bezpečně přilnout k asfaltu. U klasických cestovních moto pneumatik je důležité zaměřit se na jejich stabilitu a odolnost na suché i mokré vozovce. Zcela odlišné budou pneumatiky na skútr. Základem správné volby je důraz na rozměry a profil pneu. U skútrů používaných pro městský provoz se také nemusíte obávat, že by se guma sjela extrémně rychle.

Jezděte bezpečně s kvalitními pneu

Životnost jednotlivých typů pneumatik závisí na stylu, frekvenci a rychlosti jízdy. Důležitý je materiál a směs obsažená ve výbavě. Závodní nebo terénní pneumatiky budou podléhat většímu opotřebení než gumy na skútr či cestovní moto pneu.  Velmi důležitý je také způsob skladování pneumatik, neboť nevhodná vlhkost a teplota životnost pneumatik negativně ovlivňuje. Tlak v moto pneu by měl odpovídat doporučení z manuálu, jeho nesprávná hodnota se totiž odrazí nejen na výdrži, ale také na spotřebě stroje. Při výběru motocyklových pneu je vhodné se poradit s profesionály, protože je v sázce bezpečnost vaše i ostatních účastníků silničního provozu. Váš plechový miláček si zaslouží kvalitní obutí, věnujte proto pozornost výběru a investujte do kvalitních pneumatik. Získáte stabilní stroj a maximální komfort v zatáčkách i během delších projížděk.