O nové SUV XC90 je velký zájem. Volvo se trefilo do černého…

Nadešel čas obměny vozového parku. Moment, na který jste se těšili již dlouho, je konečně tady. Ale která „kára“ by měla nahradit tu stávající? Předpokládáme, že naši čtenáři nejsou žádná ořezávátka a nepohrdnou nabídkou na luxusní sedmimístné SUV od Volva. Model XC90 se bude ve vaší garáži vyjímat!

Volvo XC90 je vskutku povedený model, o čemž svědčí i vysoký počet objednávek. Dle automobilky Volvo Cars jich je sedmapadesát tisíc, což je o sedm tisíc více, než se původně očekávalo. A ještě zajímavější je, že budoucí majitelé esúvéčka objednávají především nejvyšší úroveň výbavy (Inscription). Švédové teď mají co dělat – aby dostáli svým slibům, zavedli v továrně Torslanda třísměnný provoz.

Sedmapadesát tisíc vozů, to je poměrně vysoké číslo. Měli byste proto počítat s tím, že XC90 bude parkovat i u souseda a přijede s ním do práce i kolega, kterého příliš nemusíte? Obavy stranou, pro Českou republiku je v současné době alokování 310 ze 343 plánovaných vozů. Nutno podotknout, že i Češi jeví největší zájem o výbavu Inscription.

Ale proč se nové SUV od Volva těší takovému zájmu? V čem je lepší než přímá konkurence? Hlavním tahákem je bezesporu povedený design, který určuje nový směr automobilky. V neposlední řadě jde i o využití zbrusu nových technologií a modulární platformy SPA, která je v historii značky jakýmsi milníkem. A konečně i fakt, že jde o Volvo, což je samo o sobě garancí vytříbené kvality, záruky bezpečí a nevšedních jízdních zážitků.

Volvo se opět dostává do silné pozice celosvětově proslulé prémiové značky. V první polovině letošního roku automobilka zaznamenala zvýšení prodeje vozů oproti minulému roku a vykázala výrazně vyšší zisk. Investice do globální transformace se vyplácí a vypadá to, že se společnosti podaří dostát plánované kompletní obměně produktové řady a zdvojnásobení prodeje.

Článek jsme připravili ve spolupráci s Volvo České Budějovice – autorizovaným dealerem Mach Motors.